SZYBKA KONFIGURACJA

Instrukcja konfiguracji Termometru WiFi i Sterownika WiFi

Dziękujemy za zakup naszego termometru. W celu wykorzystania w pełni jego możliwości niezbędne jest jego skonfigurowanie do współpracy z serwerem i telefonem.

Instalacja oprogramowania VIRTUINO na telefonie.

W sklepie PLAY (Android), należy wyszukać aplikację „VIRTUINO 6 VIWER”   ( Virtuino 6 Viewer – Aplikacje w Google Play) i po jej wyszukaniu uruchomić opcję „Instaluj”.  

UWAGA: Podczas instalacji zatwierdzamy wszystkie zgody o które prosi aplikacja !!!

Aplikacja zostanie pobrana na telefon i zainstalowana. Będzie ją można później odnaleźć wśród zainstalowanych programów.

Pobieramy również odpowiedni plik konfiguracyjny:  

- termometr / termometr z regulacją mocy ( niebieski ekran startowy): https://files.fm/f/qxt8bbute

-termometr z przystawką SMART ( czerwony ekran startowy): w przygotowaniu

-sterownik full automat (zielony ekran startowy):

  - sterownik dla kolumn o mocy do 6000W: https://file.fm/f/xz56hc582

  - sterownik dla kolumn o mocy do 12000W i mocy roboczej do 6000W : https://file.fm/f/tzsbsm6vq
   -sterownik dla kolumn o mocy do 12000W i mocy roboczej powyżej 6000W : https://file.fm/f/cqjyn2bfc

 

Po uruchomieniu aplikacji pojawi się okno startowe gdzie musimy załadować plik konfiguracyjny. W tym celu naciskamy trzy kropeczki w prawym górnym rogu i wybieramy komendę “ Load project”. Następnie zmieniamy folder na “Android Download Folder” i wskazujemy pobrany wcześniej plik konfiguracyjny.
W następnym kroku możemy stworzyć stosowny skrót na ekranie.

Teraz możemy podłączyć termometr do zasilania. Na niebieskim ekranie startowym pojawia się nr “ID” - zapisz go !!!!.  Ponownie naciskamy trzy kropki w prawym
górnym rogu , wybieramy “ Serwer setings” , następnie “ MQTT” i w pola “Password” oraz “Topic label “ wpisujemy nr ID z ekranu startowego.

 Wszystko zatwierdzamy “ZIELONYM PTASZKIEM” i wychodzimy z menu. Przechodzimy do zakładki “STEROW” i naciskamy “ POŁĄCZ - START”. Jeżeli wszystko wykonaliśmy poprawnie “ chmurka”w lewym górnym rogu zmieni kolor z czerwonego na zielony. 
Prawidłowo wpisane ustawienia zapisujemy wybierając w menu głównym ( trzykropek w górnym prawym rogu) i wybieramy SAVE SETINGS - wymagane tylko w niektórych telefonach.

Jeśli nie możesz podłączyć telefonu do serwera ( chmurka pozostaje czerwona) skontaktuj się z nami w celu uzyskania dalszej pomocy.
W następnym kroku musimy połączyć nasz termometr do internetu.

Konfigurację termometru najłatwiej przeprowadzić z komputera (laptopa) z karta WiFi. W tym celu podłączamy nasz termometr do zasilania i po kilku chwilach powinien się nam pojawić na ekranie obraz podobny do takiego:

Przekreślona ikona wifi  w lewym górnym rogu informuje nas, że termometr nie ma połączenia z WiFi, zaś pulsująca czerwona kropka – mówi, że termometr działa. Można oczywiście używać termometru bez podłączenia do WiFi, ale takich termometrów jest na rynku mnóstwo. My jednak dajemy komfort monitorowania temperatur z dowolnego miejsca w świecie. Jednak żeby to osiągnąć, termometr musi mieć połączenie z internetem poprzez WiFi.

Na komputerze (analogicznie można zrobić na telefonie) wyszukujemy sobie sieć WiFi o nazwie „Termometr WiFi” i łączymy się z nią. Na komputerze po połączeniu powinna uruchomić się strona konfiguracyjna termometru. W przypadku telefonu należy poprzez przeglądarkę internetową otworzyć stronę: http//:192.168.4.1. 

Na pierwszym ekranie konfiguracyjnym należy wybrać przycisk „Configure WiFi”. Przeniesie nas to do drugiego ekranu gdzie przeprowadzimy właściwą konfigurację. Na górze ekranu wyświetlone są dostępne sieci WiFi znajdujące się w zasięgu naszego termometru. Należy wybrać swoją właściwą sieć a w polu „Password” wpisać hasło do własnej sieci WiFi. Niestety tutaj nie możemy pomóc – nie znamy waszych haseł do sieci WiFi. Na koniec Naciskamy przycisk „Save”  Po kilku sekundach ikona WiFi na wyświetlaczu termometru powinna zmienić kolor na niebieski, a obok pojawić niebieska “chmurka”. W aplikacji na telefonie powinny pojawić się temperatury.


UWAGA !!!

Jeżeli twój telefon czsami "traci" połączenie z termometrem oznacza to że system Android twojego smartfona blokuje działanie aplikacji oszczędzając baterie / dane / pamięć. W takim przypadku należy aplikację Virtuino dodać do odpowiednich "wyjatków" w ustawieniach telefonu.

Każdy klient dostaje po zakupie bezpłatną możliwość korzystania z serwera przez pierwsze 6 miesięcy. Następnie można przedłużyć subskrypcję na okres kolejnego roku - koszt 50 PLN / rok.

Praca za pośrednictwem serwera jest najlepszą metodą używania termometru, jest szybka, stabilna, dostępna nawet przez dane komórkowe. Dla bezpieczeństwa na serwerze nie są przechowywane żadne twoje dane oprócz anonimowego numeru ID.

Z termometru można korzystać również z wykorzystaniem lokalnej sieci WiFi ( bez serwera) , a także łącząc telefon bezpośrednio z termometrem jeżeli korzystamy z termometru w miejscu gdzie nie mamy dostępu do WiFi. Te dwie dodatkowe opcje są całkowicie bezpłatne.
Jak skonfigurować telefon i termometr do pracy w lokalnej sieci wifi wyjaśniam dokładnie w filmie zamieszczonym poniżej.

UWAGA !!!  OGLĄDAJ KONIECZNIE Z NAPISAMI !!!


Więcej informacji na ten temat znajdziesz na moim kanale na YouTobe.com.


Jeżeli masz problemy z konfiguracją po prostu zadzwoń do mnie.

Robert tel: 503420739

PRZEJMIJ KONTROLĘ W PIĘCIU KROKACH - ODZYSKAJ SWÓJ CZAS
  • PODŁĄCZ CZUJNIKI
  • PODŁĄCZ ZASILANIE                                  ( ŁADOWARKA USB 5V)
  • PODŁĄCZ TERMOMETR DO WIFI
  • ZAINSTALUJ APLIKACJĘ W SMARTFONIE
  • CIESZ SIĘ PODGLADEM PROCESU GDZIEKOLWIEK JESTEŚ